Mácháček 2019

Letáček Mácháček ke stažení

TÁBORY JSOU OBSAZENY DO POSLEDNÍ POSTÝLKY

1.turnus začne za

Co Vás (rodiče) čeká:

  • DOKLADY:
    — Zajděte s táborníkem k jeho lékaři a vyžádejte si potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte ke stažení ZDE .
    — Přiložte k němu Průkazku pojištěnceZdravotní nebo Očkovací průkaz (mohou to být kopie).
    — Táborová zdravotnice k dokladům založí Zdravotní kartu táborníka, do které bude zapisovat všechna ošetření (i třeba po štípnutí komárem, nebo podání vitamínu „proti stýskání“ ) a na konci tábora vše přibalíme táborníkům do zavazadla.
  • VYBAVENÍ NA TÁBOR:
    — Pro každého táborníka máme sadu praktických dárků, které nemusíte shánět: hezký 10l batůžek na výlety, pláštěnku, malou svítilnu, lahvičku s pitím, multifunkční šátek a táborový odznak.
    — Zde je ke stažení seznam ostatní doporučené výbavy. Tento univerzální seznam nemusíte brát doslovně. Jistě dobře víte co Váš táborník potřebuje na spaní, hygienu, hraní u vody i v lese, celodenní výlety, posezení u táboráku, karneval a diskotéku.
    —  Ke každé chatičce bude přidělen dospělý vedoucí, který před každou aktivitou dohlédne na výběr vhodného oblečení a pokud něco ze seznamu bude chybět, určitě to nějak vyřeší. Nemusíte se tedy strachovat, že něco zapomenete.
    — Není vhodné (ale ani zakázané), abyste svým ratolestem přibalili cenné věci (šperky, elektroniku, mobilní telefony apod.), nebudou to na táboře potřebovat. Bohužel ani po mnohaletých zkušenostech nedokážeme tyto věci ohlídat, pokud o nich nevíme.
  • ODJEZD:
    1.turnus pátek 19.července
    D.Olešnice – 13:30 (2)
    Lánov – 14:00 (1)
    Vrchlabí – 14:00 – 14:45 Kulturní dům Střelnice
    Jilemnice – 15:15 Autobusové nádraží (5)
    Staré Splavy (2)

    návrat: 
    sobota 27.července – 11:30
    2.turnus sobota 27.července
    Lánov
    Vrchlabí – 14:00 – 14:45 Kulturní dům Střelnice
    Jilemnice,
    Staré Splavy 17:00

    návrat: neděle 4.srpna – 11:30

    — hlavní místo příjmu táborníků je Kulturní dům Střelnice ve Vrchlabí (po domluvě emailem nebo na tel. 732 644 996 můžete nastupovat i jinde).
    — Přijďte od 14:00 do 14:45 (autobus odjíždí v 15:00). Na parkovišti u Střelnice budou od 14:00 přistaveny dva autobusy, do kterých Vám vedoucí pomohou naložit zavazadla.
    — s táborníkem a doklady přejděte na dvůr Střelnice. Tady Vás vyzpovídá zdravotnice a dostanete podepsat tři prohlášení:
    * prohlášení o bezinfekčnosti
    * povolení zveřejnění fotografií z tábora
    * povolení k přepravě osobním vozidlem (např. k lékaři, na hru atp.)
    — Táborník od nás dostane vybavený batůžek a vyrobí si svůj táborový odznak
    — Pak už jen loučení a mávání 🙂
  • BĚHEM TÁBORA:
    — Až rozdělíme děti do chatiček, obdržíte kontaktní SMS z telefonu „Vašeho“ vedoucího. Tomu pak můžete kdykoliv psát a telefonovat.
    — Děti Vám také mohou od vedoucího zatelefonovat.
    — Několikrát denně budeme přidávat fotky do fotogalerie
    — Budete mít na webu k dispozici vzkazník, kam můžete psát vzkazy a pozdravy vašemu táborníkovi. Každé ráno je vytiskneme a při probouzení předáme. (minulý rok jste jich napsali 371)
    — Můžete za námi přijet na návštěvu. Mapa zde. (jen si ověřte u svého vedoucího, jaký máme program – přesouváme jej podle počasí a někdy jsme mimo tábor i celý den).
    — Pohledy, dopisy a balíčky posílejte na adresu:
         Jméno Táborníka
         LT Mácháček 2019
         dopis na poštu (balík na poštu)
         471 63 Staré Splavy

———————————————————————————–

Ubytování:

Bydlíme ve 4lůžkových chatičkách.
Děti si samy určí s kým chtějí být v chatičce.
Pokud se chtějí během tábora přestěhovat k novým kamarádům, je to možné.
Dívky a chlapci jsou zpravidla zvlášť, pouze pokud si rodiče přejí společné ubytování sourozenců, řešíme to individuálně.

Základní denní táborový program:

7:30 porada vedoucích se snídaní
8:00 probouzení dětí / snídaně
9:00 – 12:00 (3h.) dopolední program
12:00 oběd
12:00 – 14:00 odpolední klid + kino
14:00 – 18:00 (4h.) odpolední program
18:00 večeře
18:00 – 20:30 osobní volno s programem pro dobrovolníky
20:30 – 21:30 večerka podle věku

Podrobný program:
(průběžně doplňujeme a měníme podle počasí)

Čtvrtek 18.7.
19:00 příjezd vedoucích, ubytování
19:30 
školení bezpečnosti a zdravotnické minimum, velká porada
Pátek 19.7.
dopoledne: příprava kempu
14:00 příjem dětí ve Vrchlabí
15:15 příjem dětí v Jilemnici
17:00
příjezd dětí do kempu,
rozdělení do chatek, přidělení odd.vedoucích

18:00 večeře – guláš s houskovým knedlíkem
večer: táborák, seznamovací hry, buřty
Sobota 20.7.
7:30 porada vedoucích se snídaní
8:00 probouzení dětí / snídaně

dopoledne:

výzdoba chatek, seznamka s odd.vedoucím,
procházka po Splavech (koupání na malé pláži)
12:00 oběd –
odpolední klid – kino
14:00 autobusem koupaliště Bělá pod Bezdězem
18:00 divadlo Bělá p/B. – Princezna Koloběžka
19:30 návrat, večeře
Neděle 21.7.
Pondělí 22.7.
celodenní výlet Mirákulum  (nebo v úterý) 
Úterý 23.7.

Středa 24.7.
Čtvrtek 25.7.
Pátek 26.7.
Sobota 27.7.
v programu určitě bude:
noční koupání v Mladé Boleslavi
trampská osada s noclehem
vodní bitva s Hasičským sborem
výstup na Bezděz na východ slunce
plavba lodí
jízda turistickým vláčkem
karneval, diskotéka
…a další

1.turnus 19.7. -27.7. 2019

DĚTI 1.turnus (71/6)
Adéla 
Skr., Alex Kar., Alexander Mar., Amálie Ple., Andrea Šul., Aneta Fle., Anežka Ryd., Anna Kyn., Barbora Fra., Barbora Maz., Daniel Pav., Daniela Hál., Daniela Maz., Denis Maj., Diana Bor., Elen Zít., Ella Jeb., Ellen Erl., Eliška Žiž., Emma Str., Filip Dvo., Gabriela Kop., Hana Fiš., Iva Kar., Jan Dos., Jan Mak., Jan Švi., Jindřich Mak., Jiří Exn., Jiří Jak., Jonáš Mew., Kamila Hůl., Karolína Bed., Kateřina Vot., Kateřina Fal., Kateřina Skr., Kateřina Žiž., Klaudie Hla., Kristýna Luk., Linda Chal., Lucie Fal., Lukáš Švi., Mariana Lej., Markéta Čer., Markéta Maš., Martin Vrá., Matilda Bul., Melánie Sou., Michaela Čer., Michal Vrb., Natálie Bar., Natálie Hál., Natálie Nov06., Nela Meč., Nela Žíd., Nikol Fle., Nikol Jeb., Nikola Kyn., Nikola Mik., Rozálie Vot., Simona Hac., Simona Kla., Simona Nes., Sophie Hor., Stela Kůž., Štěpán Kob., Tereza Bed., Tereza Han., Thea Wal., Tomáš Hny., Valentýna Kou., Vanesa Hor., Vendula Exn., Viktorie Bul., Viktoria Pav., Vlastimil Jak., Zuzana Maz.

2.turnus 27.7. – 4.8. 2019

DĚTI 2.turnus (70/6)
Adam Koř., Adam Urb., Adéla Hal., Adéla Hro., Adéla Pot., Adriana Pol., Amálie Čes., Anna Kub., Anna Vál., David Mrů., David Švo., Dominik Pol., Elen Fel., Ema Čech., Eva Jar., Evelína Brů., František Kaf., Gabriela Pol., Hugo Str., Jakub Urb., Jan Jar., Jan Kal., Jan Str., Jan Švi., Julie Več., Karel Hro., Karolina Pie., Kateřina Trý., Klaudie Kal., Klára Něm., Klára Nov., Klára Opa., Lucie Hoch., Lucie Nov., Lucie Říh., Lukáš Švi., Marek Vys., Markéta Vot., Martin Dos.,Martin Vrá., Martina Hák., Martina Urb., Michaela Ari., Monika Opa., Natálie Hal., Natálie Kuf., Natálie Nov05., Natálie Roz., Oliver Kal., Oliver Vys., Ondřej Mach., Ondřej Pos., Petr Str., Radek Dos., Renata Kub., Sabina Rys., Samuel Kul., Sámuel Jin., Sofie Kal., Sylvie Pot., Šárka Šed., Šimon Mrů., Štěpán Hru., Tamara Žil., Tatiana Tob., Tereza Kos., Tereza Krá., Tereza Str., Tomáš Kaf., Tomáš Saj., Viktorie Več., Viola Moh., Vít Hor., Vít Moh., Vlastimil Pol., Vojta Dos.

Rada starších 2019 (vedoucí více než 10x):

Honza Švimberský HV
Petr Košař HPV
Petra Švimberská
Martin Vrána (jen 2.turnus)
Ondra Paska (jen 2.turnus)