Co se dělo na táboře 2.turnus

2.TURNUS

18.7. – 26.7.2020
hlavní vedoucí: Švimbi
vedoucí turnusu: Košík
vedoucí stravování: Péťa

zdravotnice: Markét, Lenina
přihlášeno 64 dětí + 3 asistenti + 15 vedoucích

podívejte se na  fotky

pošlete táborníkovi vzkaz

pošlete táborníkovi dopis nebo balíček

chatky 2-9 a 13-16: holky
chatky 18-22: kluci
ostatní chatky: vedoucí a asistenti


SOBOTA 18.7.

13:00 – 13:45 
příjem Vrchlabí KD Střelnice (57+3)
14:15 Jilemnice – Autobusové nádraží (4)
16:00 Staré Splavy – kemp (4)
rozdělení do chatek
seznamka s oddílovým vedoucím
výzdoba chatek
18:00 večeře – Vepřový řízek, brambor
průzkum okolí kempu
20:00 táborák / opékání maršmelounů
21:08 Dojeli jsme v pořádku, celý den probíhá podle plánu, jen k večeři byl řízek místo svíčkové. Sedíme u ohně a fotky do této chvíle jsou nahrané.

NEDĚLE 19.7.  24 oC
7:30 porada vedoucích – plán dne podle počasí
7:34 Vzkazy jsou vytištěny
8:00 probouzení dětí / snídaně
koupání a hry na malé pláži
12:00 Oběd – Čočková polévka, Zapečené těstoviny
12:32 Dopoledne nám počasí přálo, tak jsme se šli vykoupat do Mácháče. Moc jsme si to užili, voda nás příjemně osvěžila. Teď se nám tu spustil déšť, takže si o poledním klidu pustíme pohádku V hlavě. Snad se počasí zlepší a budeme si moc zahrát hru Sněhurka a sedm trpaslíků, ale když bude stále pršet, tak si zahrajeme hru vevnitř.
12:39 Fotky z dnešního rána jsou už nahrané.

hra Sněhurka a sedm trpaslíků
17:50 odpolední fotky jsou nahrané
18:00 Večeře – Kuřecí směs s rýží
20:00 odjezd na noční koupání
noční koupání v aquaparku Mladá Boleslav
23:10 Po pohádce vysvitlo sluníčko, takže jsme si zahráli hru Sněhurka a 7 trpaslíků. Bylo to opravdu vyčerpávající, takže pak následovali méně náročné hry. Hrála se Deka na seznámení s dalšími táborníky, a pak jsme se také mohli klouzat po vodní skluzavce. 
Navzdory zavřenému aquaparku jsme se nechtěli ošidit o naplánovaný výlet po večeři do Mladé Boleslavi. Procházku po Mladé Boleslavi jsme zakončili hodinovou zastávkou na náměstí u vodotrysků, což nás bavilo snad i víc, než kdybychom byli v aquaparku.

PONDĚLÍ 20.7.  26 oC
7:23 vzkazy jsou vytištěny
7:30
porada vedoucích – plán dne podle počasí
8:00 probouzení dětí / snídaně
9:00 odjezd do Mirákula
10:00 – 18:00 Mirákulum
oběd v Mirákulu – Hovězí vývar, Rajská s masovými kuličkami
19:00 večeře v kempu
21:14 Dnes jsme den strávili v Mirákulu. Byli tam nejrůznější atrakce a dokonce i show kouzelníka a sokolníka. V show kouzelníka si někteří z nás i vyzkoušeli pozici asistentky či asistenta. Ale díky počasí stejně největší úspěch u všech měl Vodní svět. Teď už jsme po večeři a sedíme u táboráku nebo si povídáme v chatičkách. Ale všude tu panuje mírné napětí, za půl hodiny totiž začneme hrát noční hru v kempu. Tak jsme zvědaví, kolik z nás se dostane až k cíli… 
Za půl hodiny budou nahrané fotky z dnešního Mirákula na stránkách, tak se určitě podívejte, jak jsme si to tam všichni užili.
21:45 začátek noční hry
22:07 Fotky do začátku hry jsou nahrané
00:09 Hra je za námi. Všichni jsme si jí chválili, jediné co nás mrzelo bylo to, že nebyla delší. Do cíle jsme to zvládli téměř všichni a nyní už jsme v postýlkách a chystáme se ke spánku. Dobrou noc.

ÚTERÝ 21.7.  24 oC
8:30 porada vedoucích – plán dne podle počasí
8:45 vzkazy jsou vytištěny, nové fotky nahrány
9:00 probouzení dětí / snídaně
výstup na vyhlídku „Šroubený“
hra „Obrázky“
12:30 Oběd – Kuřecí vývar, Boloňské špagety
13:25 Dopoledne jsme vystoupali na vyhlídku odkud je krásně vidět dokonce i náš kemp. Cestou dolů jsme si zkoušeli zapamatovat co nejvíce obrázků, které byly rozmístěny po stromech (bylo jich dohromady 40). Na pláži jsme pak po chatičkách vzpomínali, co tam všechno bylo. Poté jsme šli na výborný oběd, který u nás sklidil velký úspěch.
Dopolední fotky už najdete na stránkách. 

Promítání loňských fotek z osady
Hlavní pláž v Doksech
18:00 Večeře – Pečené kuře, brambor
19:00 odjezd dobrovolníků na osadu
Na osadě spali: Adéla H., Agáta A., Aleš Teodor F., Alžběta P., Amálie J., Amálie Č., Amálie P., Anna V., Anna A., Anna K., David K., David M., Elen Z., Eliška Ž., Eliška J., Emma S., František K., Jan S., Kateřina Ž., Klára Ř., Lucie Ř., Lucie N., Marie M., Michaela A., Michaela H., Miroslav Z., Natálie R., Natálie N., Natálie B., Nella S., Patrik M., Pavla Ř., Šimon M., Tereza H., Tomáš K., Tomáš Ř., Tomáš S., Zuzana M.

STŘEDA 22.7.  22 oC
7:30 porada vedoucích – plán dne podle počasí
8:00 návrat dobrovolníků z osady
8:00 probouzení dětí / snídaně
vodní hry na malé pláži
9:34 Vzkazy vytištěny, nové fotky nahrány
10:41 Včera odpoledne jsme došli pěšky až na hlavní pláž v Doksech. Tam jsme měli skoro celou pláž pro sebe. Chvilku jsme se koupali, pak si hráli na hřišti na pláži a pak přišlo to nejlepší z odpoledne. Nazpět jsme totiž pluli lodí! Krásně nás svezla přes celé Máchovo jezero a pak jsme došli nazpět na večeři do kempu. Hned po večeři se 38 z nás (plus vedoucí) odebralo směrem na trampskou osadu. Tam nám praví trampové z Vrchlabí – Aleš Kafka a Péťa Kafková – ukázali, jak vypadá trampský výroční oheň. Také jsme si udělali buřty jako druhou večeři. Spali jsme v jeskyni na seně a byl to opravdu zážitek.
Mezitím ti z nás, co zůstali v kempu, tak si udělali také táborák, tentokrát s vedoucí Míšou a po táboráku šli spinkat.

Teď jsme na malé pláži a budeme hrát Kelímky a Fontánky. Dnes plánujeme spíše hravý, odpočinkový den, ale večer si uděláme diskotéku, kde si budeme moct za céčka koupit nealko-drinky od barmanů. 
12:00 oběd – Frankfurtská polévka, Šišky s mákem
polední klid / kino
vodní hry na malé pláži
18:00 večeře – Kuře na paprice, knedlík
diskotéka

ČTVRTEK 23.7.  22 oC
7:30 porada vedoucích – plán dne podle počasí
7:42 vzkazy jsou vytištěny
8:00 probouzení dětí / snídaně
9:39 My jsme si včerejší diskotéku moc užili, tancovali jsme celou dobu. Když jsme chtěli oddych, tak jsme si zašli na drink k nealko-baru. Také jsme měli možnost si za céčka koupit kvalitní kšiltovky, které tábor dostal jako sponzorský dar. Dnes pojedeme dopoledne do Doks do parku hrát hru Štěstí. Tak uvidíme, kdo z nás ho má nejvíce…
hra Štěstí
12:00 oběd – Květáková polévka, Výpečky, špenát, bramborový knedlík
15:30 hasiči
pláž nebo hra v kempu
18:00 večeře – Rizoto
18:52 Dnes odpoledne nás navštívili už po šesté hasiči a bylo to jako vždy moc prima. Jak moc nás to bavilo najdete ve fotkách, už jsou nahrané.
Poté jsme se rozdělili na dvě půlky. První půlka se šla koupat na malou pláž. Druhá půlka zůstala v kempu a hrála hru Šátky. Bavilo nás to tak, že se hra opakovala celkem osmkrát. Teď máme volno a zhruba za hodinku nás čeká táborák s kytarou.
23:21 Všechny dnešní fotky jsou nahrány

PÁTEK 24.7.
7:30 porada vedoucích – plán dne podle počasí
8:00 probouzení dětí / snídaně
9:00 odjezd do Liberce
celodenní Lunapark Babylon Liberec
13:30 Oběd v Babylonu. Boloňské špagety.
18:00 odjezd do kempu
19:00
Večeře
19:11 Právě jsme se vrátili z celodenního výletu. Dopoledne na nás čekalo velké překvapení po cestě. Zajeli jsme na tzv. Syslí louku v Radouči u Mladé Boleslavi. Tam je obrovské prostranství, na kterém žije nespočet ochočených syslů. Mohli jsme je krmit předem připravenými mrkvičkami a syslové se nebáli a nechali se krmit a hladit. Dokonce se i některým z nás poštěstilo a mohli si sysla pochovat. 
Poté jsme dojeli do Babylonu, kde to jako každý rok bylo moc prima. Teď už jíme a dnes v noci dobrovolníky čeká výstup na Bezděz za východem Slunce. Tak nám držte palce, ať výšlap všichni úspěšně zvládneme…
Až na vrchol Bezdězu došli: Alžběta P., Klára Ř., Marie M., Pavla Ř, Amálie P., Renata K., Tereza K., Natálie B., Sophie H., Agáta A., Anna A., Amálie J., Eliška Ž., Gabriela P., Amálie Č., Lucie N., Michaela A., Natálie R., Zuzana M., Adriana R., Kateřina Ž., Melánie S., Vanessa H., Markéta M., Nikola K., Tereza B., David M., Jan S., Patrik M., Šimon M., František K., Štěpán H., David K., Tomáš S., Vlastimil P.

SOBOTA 25.7.
1:00 probouzení dobrovolných bezďáků
1:30 odchod na Bezděz
5:20
východ slunce
6:00
návrat autobusem
6:30
snídaně bezďáků / dopolední spánek
6:32 zvládli jsme to, fotky z Bezdězu jsou nahrané
7:30
porada vedoucích
8:00
probouzení dětí / snídaně
Příprava masek na karneval
Balení
12:00 Oběd
Balení
Karneval
18:00 Večeře
18:11 Dnes dopoledne ti z nás, kteří byli na Bezdězu, dospávali po náročném výkonu. Abychom je nebudili, tak ti co nešli na Bezděz, šli si zahrát hru Kuličky na malou pláž. K obědu jsme už zase byli všichni spolu. Poté jsme se začali připravovat na karneval. Moc se povedl, jedna maska byla hezčí než druhá a bylo velmi těžké vybrat ty nejkrásnější.
Bohužel máme i špatnou zprávu. U některých dětí se vyskytly vši. Snažili jsme se jejich šíření zabránit, jak nejlépe jsme dovedli. S maximální pečlivostí jsme prohlédli dětem hlavy a těm u kterých jsme vši našli, jsme umyli hlavy šamponem proti vším a hnidám. Ale je možné že některé děti si je bohužel dovezou i domů.
Fotky z karnevalu už jsou nahrané.

Diskotéka
Karaoke
Táborák
Dobrovolná večerka

NEDĚLE 12.7.
7:30 porada vedoucích
8:00 probouzení dětí / snídaně
8:54 Tak a je to za námi. Vzkazy vytištěny, fotky nahrány, autobusy přistaveny, řidiči připraveni, děti pobaleny, vedoucí vyčerpáni.  Na Mácháček 2021 se začneme těšit asi tak pozítří. 
10:00 odjezd domů 🙁
11:00 Jičín – Autobusové nádraží
11:45
Jilemnice – Autobusové nádraží
12:00 Vrchlabí – Parkoviště u KD Střelnice
16:26 Spletli jsme se, na Mácháček 2021 se těšíme už teď.
V září, nebo říjnu bude potáborové setkání na Střelnici s noclehem.
 Pošleme Vám email s přesným termínem.

…. jo a děkujeme za důvěru a zapůjčení dětí 🙂

The END

 

——————————————————————————-

13.7.2020 První turnus je úspěšně za námi. Ze zdravotních (netáborových) důvodů odjel jeden táborník předčasně. Z naplánovaných akcí jsme kvůli počasí vynechali pouze nocleh v jeskyni na trampské osadě. Všechno ostatní jsme si užili bez komplikací a omezení.

25.5.2020 Nyní to vypadá, že všechny akce i výlety proběhnou podle plánu. Pokud v době tábora budou nějaká nařízená omezení, přizpůsobíme se a program upravíme. Máme v záloze několik dalších krásných výletů a aktivit, které se nekonají jen proto, že se to prostě nedá stihnout.

 

4.5.2020 Tábory Mácháček 2020 budou 99%

Možné scénáře, pokud by přeci jen došlo ke změnám v nařízení:

1. Pokud zůstanou tábory bez omezení – super, pouze zajistíme dostatek desinfekce, zvýšíme nároky na hygienu a užijeme si to.
2. Na táborech budou povinné roušky – zajistíme dostatek roušek, vymyslíme celotáborovou hru, ve které budou roušky plusem a užijeme si to.
3. Tábory budou omezeny na 50 účastníků (40 dětí +10 vedoucích) – přidáme 4.turnus a užijeme si to.
4. Pobytové tábory budou zakázány – z Mácháčku bude příměstský tábor a každý den budeme jezdit autobusem za zážitky z Vrchlabí (na Mácháč i jinam) a užijeme si to.
5. Budou zakázány i příměstské tábory (a hromadné výlety) – Pojedu na Mácháč sám, ale rozhodně si to neužiju jako s vámi.              Váš Švimbi

Držme si palce.